Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę

Iwona Sroka, Prezes KDPW uczestnikiem debaty A bird’s eye view: SWIFT solutions supporting CCP Clearing & Collateralisation models, SIBOS Toronto 2011

W dniach 19 – 23 września br. w Toronto odbywa się konferencja i wystawa SIBOS 2011. Konferencja ma charakter cykliczny, organizatorem jest SWIFT. Wydarzenie skupia liderów instytucji finansowych, partnerów technologicznych i przedstawicieli biznesu, kształtującego przyszłość światowej branży finansowej. SIBOS to forum współpracy i wymiany poglądów, które co rok przyciąga 8000 tys. uczestników.

W ramach konferencji, dniu 22 września SWIFT organizuje dyskusję panelową A bird’s eye view: SWIFT solutions supporting CCP Clearing & Collateralisation models.

W dyskusji udział wezmą:
Iwona Sroka – Prezes Zarządu KDPW/KDPW_CCP
Philippe Ruault - Head of products, clearing, settlement, custody, Trade and Market services, BNP Paribas Securities Services
Frank Versmessen - Head of Post Trade, Securities Markets, SWIFT

W obliczu rosnącej presji regulacyjnej do redukowania ryzyka kontrpartnera i poprawy przejrzystości rynku, uczestnicy debaty będą dyskutować na temat idei scentralizowanych rozliczeń i efektywnego procesu kolateralizacji. Pewne rozwiązania w tym zakresie, wypracowane przez SWIFT i dot. m.in. zarządzania ryzykiem, wykorzystywane są już przez uczestników rynku w USA i Europie. Prezes Iwona Sroka zaprezentuje system zarządzania ryzykiem w ramach izby rozliczeniowej KDPW_CCP oraz wykorzystanie komunikatów SWIFT przez Krajowy depozyt Papierów Wartościowych w działalności operacyjnej.

 

Prezentacja "Creating the Clearing House KDPW_CCP"

Ostatnia aktualizacja: 26-04-2012 Do góry