05 Grudnia 2023

Konkurs The Brawl – Ustawka Technologiczna

Konkurs The Brawl – Ustawka Technologiczna - KDPW_CCP
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz KDPW_CCP zostali partnerami konkursu „The Brawl – Ustawka Technologiczna”, organizowanego przez Common Polska – stowarzyszenie użytkowników technologii IBM. Konkurs jest adresowany do studentów wszystkich specjalizacji uczelni krajowych i zagranicznych.

Uczestnicy konkursu otrzymują wirtualny milion dolarów do zainwestowania na rynku kryptowalut. Zwycięży ten zespół, który osiągnie najwyższą stopę zwrotu. Organizatorzy wybrali rynek krypto z kilku powodów: jest to wciąż gorący temat na całym świecie, który przyciąga uwagę wielu osób, kryptowaluty cechują się bardzo dużą zmiennością notowań, przez co oferują zarówno możliwości szybkich zysków, ale i dużych strat. A to wskazuje na trzeci powód: potrzebę podnoszenia świadomości społecznej na temat ryzyk związanych z inwestowaniem w tego typu aktywa.

W ubiegłych latach w konkursie brali udział studenci z ponad 40 krajów.

Grupa KDPW wspiera takie projekty, jak „Ustawka Technologiczna”, bo kluczowe dla rozwoju rynku kapitałowego jest odpowiednie edukowanie inwestorów na temat ryzyka – zwłaszcza tej grupy, która wcześniej nie inwestowała na rynku. Konkursy, w których „na sucho” można sprawdzić się w roli inwestora, to inicjatywy zarówno dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku, jak i dla tych, którzy są już na nim obecni. Istotne jest przygotowanie inwestora na ryzyko związane z zakupem różnych klas instrumentów inwestycyjnych, generujących różne poziomy ryzyka.

Zapisy i Regulamin konkursu na stronie https://www.the-brawl.eu/