21 Marca 2023

Izba rozliczeniowa KDPW_CCP wyróżniona Orderem Finansowym Home & Market

Izba rozliczeniowa KDPW_CCP wyróżniona Orderem Finansowym Home & Market - KDPW_CCP
Redakcja magazynu Home & Market wyróżniła izbę rozliczeniową KDPW_CCP Orderem Finansowym 2022 w kategorii Rynek kapitałowy za wprowadzenie usługi rozliczania transakcji warunkowych (repo) zawieranych na platformie Treasury Bondspot Poland. Miesięcznik nagrodził najlepsze produkty i usługi wprowadzone na rynek w ubiegłym roku.

Ordery Finansowe przyznawane są najciekawszym produktom i usługom finansowym, które w poprzednim roku w szczególny sposób wyróżniły się na rynku i cieszyły się największym uznaniem klientów indywidualnych i biznesowych.

25 kwietnia 2022 r. izba rozliczeniowa KDPW_CCP rozpoczęła rozliczanie transakcji repo zawieranych na platformie Treasury BondSpot Poland. Usługa jest jednym z projektów wynikających ze Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego. KDPW_CCP rozlicza klasyczne transakcje repo, których przedmiotem są skarbowe papiery wartościowe. Uruchomienie tej usługi zbliżyło polski rynek kapitałowy do najlepiej rozwiniętych centrów finansowych na świecie pod względem infrastruktury. Znacząco poprawiło się także bezpieczeństwo rozliczeń transakcji repo, wpływając pozytywnie na płynność rynku.