Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę

Od 1 sierpnia do 31 grudnia 2012 r. KDPW_CCP obniża opłatę za rejestrację transakcji kontraktami terminowymi na akcje.

Za rejestrację każdej transakcji, która została zawarta w liczbie przekraczającej 1 tysiąc kontraktów na akcje, jest pobierana opłata w wysokości odpowiadającej liczbie 1 tysiąca kontraktów na akcje. Oznacza to, że dla każdej transakcji powyżej 1 tysiąca kontraktów będzie pobierana opłata jak za 1 tysiąc kontraktów. Obniżka ta dotyczy zarówno transakcji klienckich jak również animatorów rynku.

Obniżkę wprowadziła także Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie - w przypadku transakcji pakietowych, których wolumen przekracza 1 tysiąc kontraktów terminowych GPW zwalnia z opłaty operacyjnej tę część transakcji, która przekracza wspomniany wolumen 1 tysiąca.

Wprowadzona promocja ma na celu obniżenie kosztów operacyjnych w obszarze kontraktów terminowych na akcje dla tej grupy inwestorów, która jest zainteresowana zawieraniem transakcji o bardzo dużych wolumenach. Wprowadzona obniżka sprawia, że z punktu widzenia kosztów transakcyjnych oraz rozliczeniowych dla inwestorów zawierających transakcje na kontraktach na akcje Warszawa staje się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Europie.

Ostatnia aktualizacja: 06-08-2012 Do góry