Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę

KNF stwierdziła kompletność wniosku o rozszerzenie autoryzacji KDPW_CCP dla nowych instrumentów

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) stwierdziła kompletność wniosku złożonego przez izbę rozliczeniową KDPW_CCP w celu rozszerzenia autoryzacji o nową klasę instrumentów zgodnie z wymogami europejskiego rozporządzenia EMIR. KDPW_CCP zamierza prowadzić proces rozliczeń i rozrachunku transakcji zawartych w ramach aukcji prowadzonych przez platformę aukcyjną, w ramach którego oferowane będą do sprzedaży na rynku pierwotnym uprawnienia do emisji EUA/EUAA.

KNF w terminie czterech miesięcy od dnia stwierdzenia kompletności wniosku dokona analizy oceny ryzyka w odniesieniu do KDPW_CCP. Następnie wyniki tej oceny zostaną przedstawione tzw. Kolegium nadzorczemu, które w terminie 30 dni kalendarzowych wyda opinię na temat tego, czy KDPW_CCP spełnia wszystkie wymogi rozporządzenia EMIR w odniesieniu do rozszerzonego wachlarza rozliczanych instrumentów.

Autoryzację na rozliczenia instrumentów notowanych w obrocie zorganizowanym oraz na rynku OTC nominowanych w PLN KDPW_CCP uzyskał w kwietniu 2014 r. W 2016 roku poszerzył autoryzację o rozliczanie instrumentów w EUR.
Ostatnia aktualizacja: 20-09-2019 Do góry